Джем Илкел - Димитър Кузманов (гейм по гейм)

Джем Илкел (№461) - Димитър Кузманов (№304), първи двубой от дуела Турция - България.

1:0 Кузманов печели откриващия гейм в срещата.

1:1 Джел Илкел взима подаването си на 15 и изравнява резултата.

2:1 Без пробиви преди първата почивка в мача.

2:2 Илкел изравнява резултата.

3:2 Много труден гейм за Кузманов, който след първите две точки изоставаше с 0:30. В крайна сметка пловдивчанинът не допусна пробив и отново повежда в резултата. Предстои втора пауза, след която Илкел ще сервира.

3:3 Илкел изравнява резултата.

4:3 Кузманов спаси точка за пробив и отново излиза напред в резултата преди поредната пауза.

4:4 Гейм на 15 за Джем Илкел.

5:4 Гейм на 15 за Димитър Кузманов. Предстои пауза, след която Илкел ще сервира за оставане в сета.

5:5 Гейм на 15 за Илкел и поредно изравняване на резултата. Турчинът вкара няколко отлични първи сервиса, които не бяха върнати в корта от Кузманов.

6:5 Мико взима с лекота подаването си и си гарантира минимум тайбрек в сета. Илкел ще сервира за оставане в първата част след последната пауза в сета.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на първия сет.

6:7 Джем Илкел спечели тайбрека на първия сет със 7:4 точки. Кузманов започна добре и взе първата точка, но след това Илкел поведе последователно с 4:1 и 5:2, преди да затвори сета.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Джем Илкел):

1:0 Вторият сет започна с пробив на 0 на сметката на Кузманов. Това е първи пробив от началото на двубоя изобщо. Илкел приключи гейма с двойна грешка.

1:1 За жалост Илкел връща пробива. Турчинът поведе с 40:15 и стигна до 2 последователни брейк-пойнта. Мико спаси първия, но при втория извади в аут и загуби подаването си.

2:1 Трети пореден пробив! И този път Мико стигна до брейк по убедителен начин. В първия сет пробиви нямаше, а от началото на втория никой не може да спечели подаването си.

3:1 Кузманов първи успява да вземе подаването си от началото на втория сет и това му носи преднина 3:1 гейма.

4:1 Още един пробив на 0 на сметката на Димитър Кузманов. Българинът е само на два гейма от успех във втория сет и изравняване на резултата.

5:1 Кузманов печели подаването си на 15 и се доближава на гейм от изравняване на резултата.

6:1 Още един пробив на 0 на сметката на Кузманов и сетът приключи. Любопитен е фактът, че през втория сет Илкел не спечели нито една точка при свой начален удар!

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Джел Илкел спиреа серията на Кузманов и започва третия сет с пробив.

0:2 Пробивът е затвърден с гейм на 0. За първи път от първия сет насам Илкел взе точка при свой начален удар.

1:2 Мико спира серията на Илкел и взима подаването си на 30.

1:3 Гейм на 0 за Джем Илкел.

2:3 Мико взима подаването си след равностоен гейм и отново се доближава до Илкел. Турчинът обаче има пробив преднина.

2:4 Гейм на 30 на сметката на Илкел.

3:4 Кузманов отново се доближава на гейм от Илкел.

3:5 Илкел взима подаването си на 30 и принуждава Кузманов да сервира за оставане в сета.

4:5 Мико не допусна колебания и спечели подаването си. Предстои пауза, след която Илкел ще има началния удар на своя страна в опит да затвори третия сет.

4:6 Гейм и сет за Джем Илкел! Ранният пробив се оказа напълно достатъчен за втората ракета на Турция да вземе сета и да поведе с 2:1. Домакините са на сет от откриване на резултата в дуела с България.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 Бърз гейм на сметката на Кузманов, с който българинът открива резултата в четвъртия сет.

2:0 Пробив за Димитър Кузманов! Българинът успя да реализира третия брейк-бол, който се отрки пред него и повежда в сета. Геймът завърши с неуспешен опит за къса топка на Джем Илкел.

3:0 Пробивът е затвърден след гейм на 30 за Мико.

3:1 Джем Илкел прекъсва серията на Кузманов и взима подаването си. Мико остана несъгласен с няколко съдийски отсъждания в този гейм.

4:1 Много труден гейм, който премина през няколко равенства, но за радост последната точка бе за Кузманов.

5:1 Втори пробив за Димитър Кузманов, който ще има възможността да сервира за сета и да прати изхода на срещата в пета решаваща част.

6:1 Гейм и сет за Димитър Кузманов. Пета, рашаваща част ще определи изхода на първия мач от дуела между Турция и България. Припомняме, че по правилата на Купа "Дейвис", в петия сет няма тайбрек.

ПЕТИ СЕТ:

0:1 Петата част започна с гейм на 0 на сметката на сервиращия Джем Илкел.

1:1 Мико изравнява след отличен гейм.

1:2 Гейм на 15 на сметката на Джем Илкел.

2:2 Гейм на 15 на сметката на Димитър Кузманов.

2:3 Изключително продължителен гейм, в който се стигна до 5 равенства. В крайна сметка Илкел не допусна загуба на концентрация и успя да измъкне подаването си. Предстои пауза, след която ще сервира Мико.

3:3 Мико изравнява резултата след бърз гейм.

3:4 Гейм на 15 на сметката на Джем Илкел.

4:4 Илкел спечели първата точка в гейма, но последваха 4 последователни разигравания за Мико и резултатът отново е изравнен.

4:5 Гейм на 0 за Джел Илкел. Предстои почивка, след която Мико Кузманов ще сервира за оставане в мача.

5:5 Гейм на 0 на сметката на Кузманов.

5:6 Кузманов взе първата точка в гейма, но след това Илкел не трепна и след като вкара няколко добри начални удара си гарантира преднината.

5:7 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ДЖЕМ ИЛКЕЛ! За жалост Кузманов се пропука и допусна Илкел да го пробие, с което да спечели и мача. Трябва да признаем, че втората ракета на Турция изигра уникален гейм, в който пласира няколко впечатляващи печеливши удара. Турция открива резултата в двубоя с България.