Кузнецова се подстрига на корта и победи (видео)

24-10-2016 19:24 | Любомир Тодоров

Последната класирала се за финалите на WTA в Сингапур Светлана Кузнецова започна с победа участието си.

Рускинята, която в събота спечели титлата в Москва и така си осигури заветното място, победи в мач от Бялата група шампионката Агниешка Радванска с 6:4, 4:6, 7:5 след два часа и 48 минути игра.

Срещата ще остана в историята с куриозна случка в началото на третия сет. На почивката при 1:2 Кузнецова грабна ножица и отряза част от вързаната си на опашка коса. Фризьорската процедура имаше ефект и Светлана тутакси върна пробива.

Полякинята проби за 5:4 и сервираше за победата. Тя стигна до мачбол, но тенисистката от Санкт Петербург го отрази и направи рибрейк. В 12-ия гейм Кузнецова на свой ред имаше три възможности да спечели срещата и при последната успя.