Джон Иснър спаси мачбол и продължава в Окланд

11-01-2017 08:30 | Любомир Тодоров

Двукратният шампион от турнира в Окланд, Нова Зеландия, Джон Иснър трябваше да спаси мачбол, преди да успее да се класира на четвъртфинал.

Американският гигант отрази опасността при 5:6 точки в тайбрека на третия сет, след което победи Малек Джазири от Тунис с 6:3, 3:6, 7:6(6). Вторият в схемата Иснър наниза 22 аса за успеха и спечели 81 процент от точките при свой първи сервис.

Следващият съперник на 208-сантиметровия янки е неговият сънародник Стийв Джонсън. Седмият поставен се наложи с 6:4, 7:6(6) над Йен-Хсун Лу, като загуби само две точки при своето първо подаване.

Изненада поднесе Робин Хаасе. Холандецът, който за втора поредна година ще играе на турнира в София, победи №3 в схемата и четирикратен шампион в Нова Зеландия Давид Ферер след обрат с 2:6, 6:4, 7:6(4) в двучасов двубой.

Хаасе играе след това срещу португалеца Жоао Соуса.

Още един тенисист, който ще участва на Garanti Koza Sofia Open - Маркос Багдатис, е на четвъртфинал. Кипърецът, който е №8, отстрани Дъстин Браун от Германия след 4:6, 7:6(4), 6:4.

Багдатис очаква в следващия кръг чешкия левичар Иржи Весели, победил заместилия отказалия се водач в схемата Роберто Баутиста Агут Джош Стейтъм от Австралия с 6:7(6), 7:5, 6:3.