Троицки с 13-а поредна победа в Сидни

11-01-2017 14:35 | Станко Димов

Поставеният под №3 в схемата и шампион в турнира през последните две години Виктор Троицки увеличи серията си на 13 последователни успеха в Сидни, след като се справи с Паоло Лоренци – 6:3, 6:4 за час и 33 минути игра.

Сърбинът си осигури място на четвъртфиналите, където му предстои двубой с Филип Колшрайбер. В кариерата си Троицки има 15 победи и 3 загуби в Сидни.

Място в Топ 8 в турнира си гарантира и Пабло Куевас, който се справи в 3 сета с Никола Маю – 6:4, 3:6, 6:2. В следващия кръг Куевас ще срещне двукратния полуфиналист в турнира Жил Мюлер, който отрази мачбол в двубоя си срещу Александър Долгополов.

Четвъртият в схемата Пабло Кареньо Буста отстрани Миша Зверев след 3:6, 7:6 (4), 6:3, а Даниел Евънс се справи с Марсел Гранойерс – 1:6, 6:3, 6:3.