Раонич изстреля 18 аса на старта (снимки)

17-01-2017 09:54 | Любомир Тодоров

Третият поставен Милош Раонич се задържа на корта точно 93 минути в първия си мач на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Канадецът се наложи с 6:3, 6:4, 6:2 над атрактивния представител на Германия Дъстин Браун с 6:3, 6:4, 6:2. Раонич постигна 18 аса и записа общо 46 печеливши удари срещу 20 уинъра за съперника. Непредизвиканите грешки и на двамата бяха по 25.

Запомнящ се момент в мача беше директната точка на Милош при втори сервис с рекордата за турнира до момента скорост от 235 км/ч.

"С подобно оръжие в арсенала със сигурност животът ти става малко по-лесен", коментира с усмивка Раонич след двубоя.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДНЕШНИТЕ ДВУБОИ

Трима млади тенисисти стигнаха много по-трудно до успеха днес.

Осмият в схемата Доминик Тийм спечели с 4:6, 6:4, 6:4, 6:3  срещу германеца Ян-Ленард Щруф след почти 3 часа, прекарани на корта. Австриецът загуби първия сет, въпреки че проби за 4:3. До средата на втория Тийм имаше затруднения срещу съперника, но след това успя да направи брейк за 5:4 във втората и третата част. В заключителния сет след ранен пробив в последния гейм Доминик, когото ще видим след 3 седмици в София, направи нов брейк на нула, за да затвори двубоя.

Белгиецът Давид Гофен, поставен под №11, трябваше да изиграе пълния формат от 5 сета, за да отстрани американския тийнейджър Райън Опелка с 6:4, 4:6, 6:2, 4:6, 6:4.

Също 5 сета игра Александър Зверев. Германецът надделя над Робин Хаасе от Холандия с 6:2, 3:6, 5:7, 6:3, 6:2. Саша губеше с 1-2 сета, 0:2 гейма и 0:40 на свое подаване, когато започна обрата, за да се класира за първи път във втори кръг в Мелбърн.