Драматичен, но сладък реванш за Мъри

28-04-2017 18:26 | Станко Димов

Водачът в схемата Анди Мъри се класира за полуфинал на АТП 500 турнира на червени кортове в Барселона. Лидерът в ранглистата взе драматичен, но и сладък реванш от Алберт Рамос-Виньолас, побеждавайки го с 2:6, 6:4, 7:6 (4) след 3 часа битка на централния корт.

Миналата седмица Мъри загуби именно от този съперник на осминафиналите на „Мастърс 1000” в Монте Карло, като допусна обрат опт 0:4 гейма във финалния сет на двубоя. Този път водачът в ранглистата показа шампионски характер и се измъкна от няколко изключително деликатни ситуации.

Първата дойде в края на втория сет, когато при 4:4 гейма Мъри взе подаването си от 0:40 и спаси 3 последователни скрити мачбола. В последствие шотландецът измъкна сета и вкара двубоя в трета част. В нея Алберт Рамос-Виньолас започна с пробив и аванс 2:0, но Мъри изравни за 2:2.

В деветия гейм испанецът проби и сервираше за мача при 5:4, но Мъри отново каза „не”. Той осъществи ри-брейк и вкара двубоя във финален тайбрек, където се наложи със 7:4 точки.

В спор за място на полуфинал Мъри ще срещне Доминик Тийм.