Дъждът спря Джокович и Дел Потро

20-05-2017 07:35 | Любомир Тодоров

Вторият поставен Новак Джокович и Хуан Мартин дел Потро не успяха да завършат двубой си от четвъртфиналите в Рим заради дъжд.

Срещата беше спряна при резултат 6:1, 1:2 за сърбина и негов сервис. Аржентинецът проби в откриващия гейм, но след това Ноле спечели 6 поредни игри, за да затвори сета за 44 минути.

Джокович, който на 22 май ще навърши 30 години, игра уверено и показа отличен ретур срещу мощния сервис на Дел Потро. Белградчанинът наниза 15 уинъра при 10 непредизвикани грешки в сета, докато Кулата от Тандил  постигна 6 печеливши удара срещу 11 грешки.

Във втората част всеки от двамата печелеше подаването си, пред срещата да бъде прекратена. Двубоят трябва да се доиграе в събота от 14:30 часа.

Победителят от срещата трябва да излезе още веднъж на корта. Не преди 21 часа той трябва да се изправи срещу отстранилия Надал Доминик Тийм.