Надал се бетонира на върха

01-11-2017 17:30 | Станко Димов

Рафаел Надал записа една от най-важните си победи за годината. Испанецът надви Хьон Чун (Южна Корея) със 7:5, 6:3 и се класира за осминафиналите на „Мастърс 1000“ турнира в Париж. Успехът днес гарантира на Рафа запазването на първото място в ранглистата поне до края на годината.

Първият сет премина през много обрати. Надал първи се пропука и допусна пробив за 1:2, но след това спечели 4 последователни гейма и дръпна в резултата с 5:2.

Азиатецът обаче успя да върне брейка, при това с гейма на 0 и изравни за 5:5. Последната дума в първата част все пак беше за Рафа, който при 6:5 в своя полза поведе с 40:0 и реализира първия сетбол.

През втората част Рафа проби за 5:3, след което със сервис на своя страна си подпечата крайния успех.

За четвърти път в своята кариера Надал ще завърши годината като №1 в света. Предишните случаи бяха през 2008, 2010, и 2013-а.

В спор за място на четвъртфиналите Рафа Надал ще срещне Пабло Куевас.