Колшрайбер надигра Хачанов след обрат (обновено)

13-02-2018 14:57 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Ротердам

Германският ветеран Филип Колшрайбер се класира на осминафиналите на АТР 500 турнира в Ротердам.

Дошлият от София тенисист се наложи след обрат над Карен Хачанов от Русия с 3:6, 7:6(1), 7:6(5) след два часа и половина игра пред около 1200 зрители.

Един пробив бе достатъчен на почти двуметровия руснак да спечели откриващия сет. Във втория Хачанов проби за 5:4 и сервираше за мача. Но Колшрайбер изигра агресивно следващия гейм и направи рибрейк на 15. В тайбрека той беше категоричен и загуби само една точка.

В решаващата част отново Хачанов излезе напред с пробив, а германецът го върна. В последвалия втори тайбрек немецът стигна до мачбол при 6:5 и го реализира незабавно след форхенд в мрежата на съперника.

На осминафиналите Колшрайбер очаква победителя от срещата между водача в схемата Роджър Федерер и квалификанта Рубенс Бемелманс.

В друг двубой от горната част на схемата квалификанта Данийл Медведев от Русия отстрани №9 Жил Мюлер с 6:4, 7:6(9). Левичарят от Люксембург беше подкрепян от съпругата си и двете им деца. Той отрази четири мачпойнта, но при петия изпрати форхенда си в аут.