Чилич надстреля Мюлер в Куинс

21-06-2018 09:05 | Николай Драганов

Поставеният под №1 в схемата Марин Чилич се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите ATP 500 в Куинс след победа с 4:6, 6:3, 6:3 над Жил Мюлер.

Трикратният финалист от Хърватия и шампион от 2012-та година наниза 19 аса срещу 17 за своя съперник и стигна до успеха след 1 час и 42 минути. Това беше четвърта победа за Чилич от четири мача срещу Мюлер.

В битка за място в топ четири, Чилич ще се изправи срещу друг специалист по асовете в лицето на Сам Куери. Американецът също е вдигал титлата в Куинс - през 2010-та година - а на осминафиналите се наложи над Стан Вавринка.

Своята 18-та победа през сезона - най-много от всички американци в тура - записа младият Франсес Тиафо, който се наложи над Леонардо Майерс с 6:4, 2:6, 6:4.

В следващия кръг той ще се изправи срещу финалистът от Хертогенбош Жереми Шарди, победил шампионът от Сидни Данийл Медведев.