Зверев е първият полуфиналист в Шанхай

12-10-2018 09:37 | Николай Драганов

Поставеният под №4 в схемата Александър Зверев продължава безгрешното си представяне на "Мастърс" турнира в Шанхай.

В първия четвъртфинал за деня Зверев се наложи с 6:4, 6:4 над Кайл Едмънд след 71 минути игра на централния корт и стана първият полуфиналист в тазгодишното издание на надпреварата.

Това е трета победа за Саша в Шанхай без загубен сет, а негов съперник в битката за място на финал ще бъде победителят от мача между Кевин Андерсън и Новак Джокович.

В днешния двубой германецът вкара 65% първи сервис и реализира 77% от точките на първи и 74% от тези на втори сервис, като предостави една единствена точка за пробив на съперника си, но я отрази.

Един пробив още в първия гейм на първия сет се оказа достатъчен за неговото спечелване, а втората част беше решена от пробив за 3:2, след който германецът не изпусна инициативата.

Това беше четвърта победа за Зверев от четири мача срещу Едмънд и маркира най-доброто представяне за германеца от турнира във Вашингтон насам, където спечели титлата.