Свитолина на първи полуфинал в Индиън Уелс

14-03-2019 10:14 | Николай Драганов

Елина Свитолина се класира за първи път в своята кариера на полуфинал в Индиън Уелс, след като устоя на атаките на младата Маркета Вондрусова и се наложи след 4:6, 6:4, 6:4.

Поставената под №6 Свитолина успя да се наложи над 19-годишната чехкинята, демонстрирайки повече опит и отлична защита.

Така украинката осуети възможността на полуфинал да играят две тинейджъри, след като в другия четвъртфинал канадката Бианка Андрееску постигна брутална победа с 6:0, 6:1 над бившата №1 Гарбине Мугуруса.

Свитолина ще се нуждае от нов силен мач в защита срещу Андрееску, която показа способност да реализира уинъри от всички точки на корта.

В горната част на схемата днес предстоят четвъртфиналите, като Каролина Плишкова се изправя срещу Белинда Бенчич, а Ангелик Кербер излиза срещу Винъс Уилямс, за да определят съперничката на Свитолина или Андрееску на финала.