Обратът на века, или как се печели мач от 0:6, 0:5

10-04-2019 16:04 | Станко Димов

Представителката на Великобритания Тара Муур направи един от най-паметните обрати не само в историята на тениса, но и на спорта като цяло.

По време на двубоя си срещу Джесика Пончет (Франция) от първия кръг на турнира на ITF в Съндърланд ($25 000 награден фонд), представителката на домакините изоставаше с 0:6, 0:5 и 30:40, като беше само на точка да загуби мача с „двоен лешник“.

При мачбола при 30:40, Муур извади късмет, тъй като направения от нея смач се отби в мрежата и кацна на линията. От тук нататък играта на 26-годишната тенисистка тръгна в съвсем друга посока и тя спечели 6 последователни гейма, след което и последвалия тайбрек с 9-7 точки.

В крайна сметка Муур обърна развоя на двубоя и се класира за втория кръг след успех с 0:6, 7:6 (7), 6:3 след 2 часа и 16 минути игра, а след срещата се пошегува в социалните мрежи, че никога „не е поставяла под въпрос“ победата.