Надал стартира с разгром, пожела си титла

24-03-2012 07:36 | Николай Драгиев

Световният номер 2 Рафаел Надал започна с перфектна победа 6:2, 6:0 във втори кръг на "Мастърс 1000" в Маями над Сантяго Хиралдо за 69 минути игра.

Испанецът нямаше абсолютно никакви проблеми с колумбиеца и постигна цели 5 пробива в неговия сервис.

"В началото си мислех, че ще бъде много труден мач," обясни Надал, който на практика спечели 12 поредни гейма от 2:2 в първия сет.

"Когато имах възможност използвах чудесно моя форхенд. Отличен мач за мен," обобщи Рафа.

"Много бих се радвал да спечеля за първи път титлата тук," допълни Рафа, който има три загубени финала, включително миналата година срещу Новак Джокович.

В трети кръг на надпреварата Надал ще играе в неделя с Радек Щепанек. Чехът победи друг ветеран - Томи Хаас със 7:5, 6:1 за 102 минути игра.

До момента Надал води с 5:0 на Щепанек и е загубил само 2 сета в мачовете помежду им.