Джокович очаква Федерер във Вечния град (ВИДЕО)

18-05-2012 19:00 | Станко Димов

Шампионът от миналата година Новак Джокович се класира за полуфинал на турнира от „Мастърс 1000” сериите в Рим. Световният №1 надви със 7:5, 6:1 петият в света Жо-Вилфред Цонга в един от най-очакваните двубои от днешната програма във Вечния град.

Благодарение на успеха Джокович изравни баланса си срещу Цонга – 5:5 победи. Любопитното е, че французинът беше един от състезателите, срещу които Ноле имаше отрицателен баланс.

Първият сет бе най-равностойната част на двубоя и премина на приливи и отливи. Първи до пробив стигна Джокович, който поведе в резултата още в началото. В средата на гейма обаче Цонга изравни резултата, възползвайки се от няколко колебливи гейма на опонента.

Току преди логичния тайбрек обаче, световният №1 проби отново и поведе в резултата – 7:5.

През втората част интригата изчезна. Цонга тотално загуби ритъм и стана лесна плячка за опитен играч като сърбина.

"Вторият сет бе един от най-добрите за мен изобщо в сезона на клей. Чувствам се във все по-добра форма. Не искам да сравнявам играта си с миналия сезон. Каквото е било, това е минало.

"С Федерер нямаме тайни. Този мач би бил поредното изпитание. Просто ще изляза на корта и ще се боря," коментира Джокович.

Тази вечер ще бъде определен съперникът на Джокович на полуфиналите в Рим. Един срещу друг на корта ще излязат Роджър Федерер и приятната изненада в турнира и местен любимец Андреас Сепи.

Двубоят започва около 22:00 часа българско време.