Шампионско завръщане за Ли На в Париж

28-05-2012 17:12 | Станко Димов

12 месеца след като вдигна над главата си трофея „Сузан Ленглен”, Ли На започна с победа защитата на титлата си от Откритото първенство на Франция. 30-годишната азиатка се наложи с изразителното 6:2, 6:1 над Сорана Кърстя (Румъния).

Още в началото на двубоя Кърстя допусна доста грешки бе пробива. След 12 минути игра пък преднината на Ли На вече бе 4:0 гейма. До края на сета румънката, която достигна до четвъртфинал в Париж преди 3 години, все пак успя да запише два гейма, но силите й не стигнаха за нищо повече.

Картината на корта не се промени и през втория сет. Отново много концентрирана и точна игра на Ли На, която и донесе успех 6:1 и класиране за втори кръг в турнира след по-малко от час престой на корта.

Във втори кръг съперник на китайката ще бъде победителката от двубоя Барбора Захлавова Стрицова (Чехия) – Стефани Форец Гасон (Франция).