Безпощадният Надал продължава да блести

04-06-2012 20:09 | Николай Драгиев

Рафаел Надал продължава да впечатлява с изявите си на "Ролан Гарос". Испанецът достигна четвъртфиналите на турнира след успех с 6:2, 6:0, 6:0 над Хуан Монако. Така за място на полуфинал Рафа ще се изправи срещу сънародника си Николас Алмагро.

Ден, след като навърши 26 години, Надал изигра може би най-добрия си мач в турнира до момента. Той просто не даде никакъв шанс на своя добър приятел Хуан Монако, с когото много често тренира.

Двубоят стартира с 2:1 гейма за Монако и оттам последва невероятна серия на Надал. Той спечели 17 гейма поред за 6:2, 6:0, 6:0!

Любопитен факт, че Надал за първи път печели два сета на нула на "Ролан Гарос".

Това значи, че по пътя си към четвъртфиналите шампионът от 2011-а е загубил едва 19 гейма общо в четири мача! Това е най-доброто му постижение в турнирите от Големия шлем до момента.

За последно, по-малко геймове е губил Гийермо Вилас през 1982-а година - само 16 до тази фаза.

Не е случайно и, че Надал е считан за абсолютен фаворит от букмейкърите, които предвещават негова седма титла във френската столица.

Надал води с впечатляващото 7:0 победи срещу Николас Алмагро до момента. При това в тези срещи Алмагро е успял да вземе само 2 сета. Двубоят ще бъде в сряда.