Приказката свърши: Пиронкова приключи с Индиън Уелс

14-03-2010 01:42 | Станко Димов

Цветана Пиронкова приключи участието си на силния турнир в Индиън Уелс. Нашето момиче спази традицията и загуби във втори кръг, този път от Алиса Клейбанова.

Цвети отстъпи след близо 3 часа битка - 7-6 (5), 3-6, 1-6 и пропусна възможността да прибере 20 000 долара от наградния фонд, както и 110 точки за ранглистата, които я чакаха при успех. Поражението до голяма степен дойде наивно, тъй като българката имаше сет преднина и пробив аванс, преди да склони глава пред 100 места по-предно класираната рускиня.

Първият сет на мача предложи здрава битка, която продължи рядко срещаните за женски мач 1час и 13 минути. Подобно на мача си с Акгул Аманмурадова (Узбекистан) в първия кръг, Цвети допусна ранен пробив и пасив от 0-2 гейма.

Последваха няколко страхотни минути за нашето момиче и тя спечели по безапелационен начин следващите 4 гейма, с което показа, че няма никакво намерение да се съобразява с класирането на двете в световната ранглиста.

Малко по-късно обаче Клейбанова изравни резултата и сетът тръгна гейм за гейм. Така се стигна до 6-5 и 0-40 за българката, която в този ред на мисли пропиля страхотен шанс да затвори първата част. Вместо това сетът се реши с тайбрек, където правдата възтържестува и по-добрата игра на Пиронкова бе белязана с успех със 7-5 точки.

Вторият сет започна приказно за Пиронкова, която след ранен пробив поведе в резултата с 3-1 гейма. В този момент обаче, предчувствайки крайния успех, Цвети допусна внезапен срив в играта си, загиби следващите 5 гейма и позволи изравняване в резултата.

В третия сет интрига нямаше. Физическата сила на Клейбанова си каза думата и след 6-1 гейма рускинята продължи напред.

До момента и в четирите си участия в Калифорния, пловдивчанката неизменно стига втори кръг. В предишните пъти загубите дойдоха от Динара Сафина през миналия сезон, а преди това от Альона Бондаренко, Марион Бартоли и Жюстин Енен.