Приказката за Мария Кириленко продължава с пълна сила

30-08-2012 22:09 | Станко Димов

Най-силният сезон в кариерата на Мария Кириленко продължи с пълна сила и днес, след като рускинята победи втората най-възрастна състезателка на US Open – Грета Арн и достигна до трети кръг в турнира. Кириленко се наложи с 6:3, 6:2 на корт „Луис Армстронг”.

Кириленко започна вихрено двубоя и проби за 3:1, след което затвърди за 4:1 гейма след едва 25 минути игра. До края на сета унгарката Грета Арн успя да вземе още два гейма, но за повече нямаше сили.

През втората част картината на корта не се промени, напротив. Втората ракета на Русия бе още по-изразителна и се наложи с 6:2.

Така Кириленко се класира за трети кръг с едва 8 загубени гейма след първите си два мача.
Следващата съперничка на сексапилната рускиня ще бъде Андреа Хлавачкова (Чехия).

При нов успех Кириленко ще изравни най-доброто си постижение в US Open – четвърти кръг, което датира от миналата година.