Джокович с нова убедителна победа в Ню Йорк

31-08-2012 22:16 | Искрен Минчев

Новак Джокович с лекота се класира за трети кръг на US Open. Световният номер 2 победи Роджерио Дутра Силва с категоричното 6:2, 6:1, 6:2 на централния корт в Ню Йорк.

Сърбинът сякаш изпитваше известни проблеми с жегата в Ню Йорк, но неговият съперник от Бразилия нямаше нужната класа, за да го затрудни.

Един от най-интересните моменти в мача бе в началото на втория сет, когато двамата състезатели изиграха гейм в рамките на 16 минути. Любопитното бе, че той в крайна сметка бе спечелен от бразилеца.

"За мен беше важно да бъда концентриран по време на целия мач. Имаше доста силен вятър през цялото време, което ни затрудни.

"Мачът като цяло не беше никак лек за мен, въпреки че резултатът говори друго.

"Оттук нататък за мен е важно да се възползвам от деня почивка, който имам и да се подготвя за следващия ми мач," коментира Джокович в интервюто на корта след срещата.

В следващия кръг Джокович ще играе с французина Жулиен Бенето или Денис Новиков, който се състезава за САЩ.