Каролина Вожняцки пречупи Ли На в три сета

26-09-2012 16:13 | Мара Калчева

На четвъртфинал я чака Радванска, която елиминира американка

Каролина Вожняцки се класира за четвъртфинал на турнира Toray Pan Pacific Open в Токио. В мач от трети кръг 22-годишната датчанка, която сега е №11 в света, победи осмата в ранглистата На Ли (Китай)  с 4:6, 6:3, 6:4.

На Ли взе първия сет, но във втория Вожняцки уверено поведе с 5:0. Датчанката позволи на съперничката да отиграе три гейма, но спечели сета. Решаващата част беше равностойна, но надделя Вожняцки.

Китайката направи два аса, но и 6 двойни грешки, а бившата №1 загуби три пъти на сервис. Мачът продължи 2 часа и 30 минути. Благодарение на тази победа Вожняцки намали пасива си в мачовете срещу На Ли до 2-3.

На четвъртфинал Каролина ще се изправи срещу полякинята Агниешка Радванска, която преодоля американката Джейми Хемптън със 6:4, 6:3. Радванска пет пъти проби сервиса на американката, а Хемптън отговори с два брейка.