Ришар Гаске спечели седма титла в кариерата си

30-09-2012 14:42 | Станко Димов

Французинът Ришар Гаске спечели турнира в Банкок. Поставеният под номер 2 и дебютант в надпреварата Гаске победи на финала сънародника си Жил Симон с 6:2, 6:1 за 68 минути.

Симон, който е победител в надпреварата през 2009 година, стартира мача с пробив, но до края той успя да вземе само още 2 от следващите 14 гейма.

Така Гаске продължи перфектната си серия срещу Симон и вече има шест победи срещу сънародника си от шест срещи.

Новият шампион, който загуби само 10 точки при собственото си подаване в срещата, записа общо седма титла в кариерата си и първа от май 2010 година в Ница.

Както е известно, Гаске обърна във втория кръг българина Григор Димитров, след като загуби първия сет и изоставаше с 2:5 гейма във втория.

27-годишният Симон пък остана с 10 титли след 13-ия финал в кариерата си. Той спечели турнира в Букурещ по-рано през сезона.