Иснър спаси 3 мачбола и оцеля в "престрелката" с Андерсън

09-10-2012 16:31 | Станко Димов

Джон Иснър (САЩ) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 3,5 милиона долара. Поставеният под номер 8 Иснър победи Кевин Андерсън (РЮА) със 7:6 (3), 6:7 (8), 7:6 (7) след 2:45 часа игра и запази шансове да се класира за финалния турнир на АТP за сезона в Лондон през следващия месец.

Американецът наниза 24 аса, като отрази три мачбола в тайбрека на третия сет, в който постигна обрат след изоставане от 4:6 точки. Двамата не допуснаха пробив, като Андерсън завърши с 21 аса.

"И двамата сервирахме изключително добре. Това беше един от малкото мачове, в който съперникът ми подаваше на моето ниво. Мачът беше решен от няколко разигравания, които успях да завърша в точните моменти. Много се радвам, че продължавам напред, защото можеше и да загубя", коментира Иснър.

Американецът ще срещне победителя от мача между Ришар Гаске (Франция) и Радек Щепанек (Чехия) за място на четвъртфиналите. Щепанек победи на старта участващия с "уайлд кард" бивш номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия) със 7:5, 6:1.

Номер 10 в схемата Марин Чилич (Хърватия) също продължава в третия кръг след успех над Мартин Клижан (Словакия) със 7:5, 6:1.

Квалификантът Йен-Хсун Лу (Тайван) ще срещне водача в схемата Роджър Федерер (Швейцария).