06-11-2012 17:25 | Искрен Минчев

Роджър Федерер стартира група "В" на заключителния "Мастърс" на най-добрите състезатели на ATP в Лондон с победа. Швейцарецът се наложи с 6:3, 6:1 над Янко Типсаревич за малко повече от час игра.

Едва 31 минути продължи първият сет. Федерер с лекота го спечели с 6:3. В него той загуби едва 4 точки на свой сервис и един пробив му бе напълно достатъчен.

Втората част също не предложи особена интрига. Федерер проби за 2:1, а точно след 60 минути игра реализира втори пробив за 4:1, с което на практика реши всичко в мача. До края сърбинът съвсем свали гарда и дори не взе гейм.

От своя страна Федерер вече има 40 победи и 7 загуби по време на заключителния "Мастърс", което е 85% успеваемост. Само Илие Настасе има по-добър до момента - 88,5%, но постигнат от само 26 мача.

Това е общо 11-а поредна победа на този турнир за Федерер, чията последна загуба датира от 2009-а срещу Николай Давиденко.

Така до момента на заключителния "Мастърс" няма никакви изненади, след като вчера Анди Мъри и Новак Джокович спечелиха своите двубои. В късната среща от 22,00 часа днес ще видим сблъсък между Хуан Мартин дел Потро и Давид Ферер.