Сърбия продължава с победите в Австралия

02-01-2013 18:36 | Станко Димов

Отборът на Сърбия се наложи над Австралия с 2:1 победи в мач от втория кръг в група "А" на първенството за смесени отбори "Хопман Къп" в Пърт.

Така сърбите, които са водачи в схемата и основен фаворит за трофея, поведоха в класирането преди последните срещи в групата.

В мъжкия сингъл Новак Джокович изненадващо загуби от Бърнард Томич с 4:6, 4:6. Томич реализира решаващи пробиви подаването на сърбина в деветия гейм и на двата сета, за да запише най-значимата победа в кариерата си.

В женския сингъл бившата номер 1 Ана Иванович изравни резултата след успех над 16-годишната Ашли Барти с 6:2, 6:3. След равностойно начало и 2:2 сръбкинята взе седем поредни гейма, което се оказа решаващо.

В мача на двойки Джокович и Иванович се наложиха трудно над Томич и Барти с 6:4, 6:7(8), 10:6. Така успех на Сърбия над Германия в последния мач от групата гарантира класиране на отбора на финала.