Мария Шарапова продължава без загубен гейм!

16-01-2013 09:28 | Станко Димов

Мария Шарапова се класира за трети кръг на Australian Open по брутален начин. Миналогодишната финалистка записа „двоен лешник” и във втори кръг, унижавайки с 6:0, 6:0 малко популярната японка Мисаки Дой.

Двубоят между двете продължи само 47 минути и както показва резултатът бе лишен от всякаква интрига. Всъщност на зрителите наистина им беше интересно, но само да разберат дали Маша ще сервира втори „двоен лешник”, или не.

Припомняме, че на старта на турнира Шарапова се наложи с 6:0, 6:0 и над сънародничката си Олга Пучкова. Така шампионката от 2008-а година се класира за трети път без загубен гейм и след  по-малко от 2 часа общ престой на корта! Впечатляващо!

Следващият съперник на Шарапова обаче ще бъде далеч по-труден. Това ще бъде бившата №1 в света Винъс Уилямс.