Чехия и Русия се класираха за полуфинал за „Фед къп”

10-02-2013 19:59 | Станко Димов

Отборите на Чехия и Русия се класираха за полуфинал неофициалното световно отборно първенство по тенис – „Фед къп”. Шампионките от Чехия взеха аванс от 3:0 победи срещу гостуващия тим на Австралия.

В първия сингъл днес световната номер 8 Петра Квитова спечели срещу Саманта Стосър с 2:6, 7:6(3), 6:4. В третия сет Стосър успя да изравни от 0:5 до 5:5, но допусна пробив в последния гейм на мача.

Чехия се класира за полуфиналите през април, където ще играе с победителя от мача между Италия и САЩ.

Отборът на Русия също се класира за полуфиналите на "Фед Къп". В решителния мач на двойки в Москва, Елена Веснина и Екатерина Макарова надиграха японския дует Аюми Морита/Мисаи Дои с 6:2, 6:2.

Преди това двата отбора си размениха по две победи на сингъл - от вчера Морита победи Екатерина Макарова с 6:2, 6:2, а Мария Кириленко се надолжи над ветеранката Кимико Дате-Крум с 6:1, 6:1.

По-рано днес Морита даде преднина на Япония, след като надигра Веснина с 6:4, 6:1, а Макарова изравни след успех над Кимико Дате с 6:1, 6:1. В спор за място на финала рускините ще срещнат Словакия в края на април.