Световният №1 крачи към четвърта титла в Дубай

27-02-2013 20:22 | Станко Димов

Световният №1 Новак Джокович се класира за четвъртфинал на турнира в Дубай, след като се наложи с 2:0 сета над испанеца Роберто Баутиста Агут. В отделните части 6:1, 7:6 (4).

Ноле можеше да запише далеч по-изразителен успех, но допусна лек спад в играта си и сам си усложни задачата. Сърбинът взе с лекота първата част, а във втората успя да поведе с 5:2 гейма.

И вместо да довърши съперника, Джокович допусна Баутиста Агут да изравни за 5:2. Трябва да се отбележи, че в тези геймове испанецът успя и да спаси 4 мачбола.

В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Ноле се наложи със 7:4 точки и си гарантира място на четвъртфиналите. Там го очаква италианецът Андреас Сепи, който по-рано през деня се справи с Лукаш Росол – 6:4, 7:6.

При нов успех Джокович ще достигне полуфинал, където пък го очаква победителят от двубоя между Даниел Брандс и Хуан Мартин дел Потро.

Новак Джокович има хеттрик от титли в Дубай, спечелени в периода 2009-2011.

Миналия сезон обаче сърбинът отпадна на полуфинал, губейки от Анди Мъри. Тази година шотландецът не участва в турнира.