Азаренка не даде шанс на шампионката от 2010

03-06-2013 15:11 | Станко Димов

Световната номер 3 Виктория Азаренка постигна категорична победа над италианката Франческа Скиавоне и намери място на четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Белоруската тенисистка се наложи с 6:3, 6:0 за 71 минути игра на централния корт "Филип Шатрие".

И двете състезателки имаха сериозни трудности да започнат да сервират максимално ефективно в началото на срещата, но след това Азаренка започна да доминира на корта.

От 3:3 в първия сет тя не даде дори гейм на опитната италианка. Вика направи цели четири пробива в първия сет и допусна два, а във втората част не даде никакви шансове на съперничката, като Скиавоне, която е шампионка в Париж от 2010-а, успя да спечели едва 9 точки за целия сет.

"Франческа е труден съперник и ми бе трудно да се приспособя към стила й. Радвам се, че не загубих концентрация и се възползвах от шансовете си," коментира Азаренка.

За място във финалната четворка Азаренка ще спори с Мария Кириленко (Русия). В тази среща Азаренка ще се бори да достигне за първи път полуфинал на Откритото първенство на Франция.