Принца на клея на полуфинал на „Ролан Гарос”

04-06-2013 19:06 | Тennis Connected

За втора поредна година Давид Ферер достига до полуфинал на Откритото първенство на Франция – „Ролан Гарос”. В изцяло испански сблъсък, поставеният под №4 в основната схема надви Томи Робредо с 6:2, 6:1, 6:1.

Двубоят между двамата се проведе на „Сюзан Ленглен” и продължи само час и 25 минути!

Принца на клея, както по-рано през турнира Ферер бе определен от домакините, не остави никакъв шанс на сънародника си, у който личеше и значителна умора. Така Ферер се класира за полуфинал без загубен сет от началото на турнира.

В спор за място на финал Давид Ферер ще срещне Жо-Вилфред Цонга, който изненадващо се наложи над Роджър Федерер с 3:0 сета. От началото на турнира Цонга и Ферер са единствените играчи, които нямат загубен сет.

"Мястото в ранглистата няма никакво значение. Говорим за полуфинал на "Ролан Гарос". Не можеш да стигнеш до тази фаза случайно. Няма никакво значение къде в ранглистата се намираш. Щастлив съм от победата и се надявам, че ще успея да играя силно и в следващия мач", коментира Давид Ферер на пресконференцията след успеха.