Анди Мъри и Дел Потро продължават напред в Лондон

13-06-2013 17:30

Световният номер 2 Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на домашния турнир в Куинс, Лондон след два мача днес.

В двубоя си от втори кръг той се справи с опитния французин Никола Маю с 6:3, 7:6(4).

Двубоят продължи час и 41 минути и премина под доминацията на шотландеца, който реализира два пробива.

Общо за Мъри това е четвърта победа от пет срещи с Маю. В следващата фаза той преодоля и австралиеца Маринко Матошевич с 6:2, 6:2. Сега на Мъри предстои сблъсък с Бенямин Бекер.

Успех записа и Хуан Мартин дел Потро, който даде на местния представител Даниел Евънс само три гейма - 6:0, 6:3.

В четвъртфиналите Дел Потро ще играе с Лейтън Хюит. Австралиецът от своя страна обърна шестия поставен Сам Куери с 5:7, 6:3, 6:4.

Останалите два четвъртфинала са между Жо-Вилфред Цонга - Денис Кудла и Марин Чилич - Томаш Бердих.