Анди Мъри продължава успешно към четвърта титла за сезона

14-06-2013 20:45

Световният номер 2 Анди Мъри се класира за полуфиналите на турнира в Куинс, където се бори за трета титла. Шотландецът се наложи над 105-ия в света Бенямин Бекер с 6:4, 7:6 за 90 минути игра.

До момента Мъри не е загубил нито един сет в турнира. За него предстои четвърти полуфинал през годината като досега е спечелил всичките си три.

Единствените по-сериозни затруднения в двубоя за Мъри бяха във втория сет, когато той изоставаше с пробив. Все пак той успя да го навакса и след това да спечели в решителен тайбрек.

През сезона до момента Мъри има две титли - в Маями и Бризбейн, което значи че сега ще търси трета турнирна победа.

Неговият следващ съперник ще бъде Жо-Вилфред Цонга. До момента Мъри води със 7:1 победи в преките им сблъсъци. Единственият успех на французина е от далечната 2008-а.