Цвети Пиронкова с блестящ старт на Уимбълдън

25-06-2013 21:26

Българската тенис гордост при дамите Цветана Пиронкова изигра поредния си впечатляващ мач на Уимбълдън. Тя стартира тазгодишното си представяне с великолепна победа над поставената под №21 в основната схема рускиня Анастасия Павлюченкова с 6:0, 6:1 за само 57 минути игра!

Това бе втора победа от два мача на Пиронкова срещу тази опонентка. Тя нагледно демонстрира, че при играта на трева е сред най-добрите в света, докато Павлюченкова до момента е достигала в Лондон едва трети кръг.

Особено впечатляващ бе първият сет, който Пиронкова спечели с 6:0 за 24 минути игра. В първите два гейма тя загуби едва две точки и сервира на много високо ниво. Сетът вероятно бе решен с втория пробив на Пиронкова за 4:0.

Серията на Пиронкова стигна седем поредни гейма с откриващия за втората част. Едва в този момент Павлюченкова успя да вземе първи гейм в мача, след което получи иронични аплодисменти - 1:1.

Пиронкова успя да затвори на 15 за 2:1 в своя полза и да постигне пробив за 3:1 след това. Във въпросния гейм тя направи няколко чудесни печеливши удара.

Малко по-късно при 4:1 Павлюченкова поиска помощ от физиотерапевт, който да прегледа превързания й глезен, след което продължи мача.

До края Пиронкова нямаше особени проблеми да затвори в своя полза. Още повече за цялата среща тя направи едва две непредизвикани грешки срещу 19 за Павлюченкова.

В следващата фаза Пиронкова ще играе с Барбора Захлавова-Стрицова или Магдалена Рибарикова.