Новак Джокович с нов успех и общо 50-а победа на трева

29-06-2013 22:22

Световният номер 1 Новак Джокович продължава успешно във втората седмица на Уимбълдън. Сърбинът се наложи убедително с 6:3, 6:2, 6:2 над Жереми Шарди и вече е в четвърти кръг на Уимбълдън.

Двубоят продължи едва 86 минути и в него Джокович реализира 38 печеливши удара. Това бе неговата общо 50-а победа на тревни кортове в кариерата и тя му осигури място в четвърти кръг за пета поредна година в Лондон.

Ноле стигна до първи пробив в осмия гейм на откриващия сет и след това нямаше проблеми да затвори с 6:3. Още ще по-убедителен бе Ноле във втория и третия сет, в които даде общо четири гейма на своя опонент.

Следващият съперник на Джокович е най-възрастният играч в основната схема - 35-годишният Томи Хаас. Новак води с 5:3 в преките им срещи, но и двата им двубоя на трева са спечелени от германеца.

В същото време Хуан Мартин дел Потро се разправи с отстранилия Григор Димитров словенец Грега Жемля - 7:5, 7:6, 6:0.