Валентин Димов на четвъртфинал в Пловдив

11-07-2013 16:56

Националът Валентин Димов се класира за четвъртфиналите на международния тенис турнир за мъже в Пловдив, който е с награден фонд 10 000 долара. Останалите трима българи отпаднаха.

Осмият в схемата Димов отстрани италианеца Лоренцо Папасидеро с 6:3, 7:6(3). В първата част той направи два пробива, но във втората допусна брейк в първия гейм. На два пъти италианецът сервираше за изравняване на сетовете при 5:4 и 6:5, но българинът връщаше пробивите и така се стигна до тайбрек. В него Вальо водеше с 4:2 точки при смяната на полетата, а при 6:2 стигна до четири мачбола, от които реализира втория.

Така Димов вече си осигури две точки за световната ранглиста. На четвъртфинал той се изправя срещу №2 в схемата Дино Марчан от Хърватия, който елиминира Серафим Грозев с 6:1, 6:1. Националът игра срещу Марчан на осминафиналите в Хасково и загуби с 3:6, 2:6.

Третият поставен Александър Лазов отстъпи на квалификанта Андрей Рубльов от Русия след 6:3, 5:7, 4:6. Националът допусна да бъде пробит в заключителния гейм на втората част, а в третата водеше с 3:1 и имаше точка за втори пробив, но не успя да спечели мача. Лазов взема една точка за световната ранглиста, където е №464.

Димитър Кутровски загуби от водача в схемата Теодорос Ангелинос от Гърция с 6:3, 6:7(4), 3:6. В третата част българинът успя да изравни до 3:3 от 0:3, но за повече нямаше сили.