Григор Димитров отново на полуфинал (видео)!

12-07-2013 13:25

Григор Димитров за втора поредна година достигна полуфинал на АТР 250 турнира на клей в Бостад. Българинът надви в четвъртфиналите поставения под номер 3 и световен номер 20 Хуан Монако с 6:3, 6:2 за малко повече от час игра.

Българинът започна срещата подобаващо и поведе с 3:0 след пробив. След този силен старт обаче последва сериозен спад в играта му. По-опитният Монако не пропусна да се възползва и го проби на 15 за 3:2. Димитров не се притесни от тази ситуация и при проби отново за 5:3 като бе подпомогнат и от аржентинеца, който в решителния момент направи двойна грешка. В крайна сметка Григор спечели с 6:3 първата част.

Вторият сет бе повече от силен за Григор. Той стартира с пробив, който Монако веднага върна за 1:1. Димитров обаче реализира серия от 4 поредни гейма за 5:1 и в крайна сметка нямаше проблеми да приключи битката с победа.

Така той успя да защити постижението си от миналия сезон, когато също достигна полуфиналите в турнира. Българинът успя да постигне и първа победа над Монако, от когото бе губил на три пъти.

В следващата фаза той очаква Фернандо Вердаско, с който няма мач до момента. Срещата ще се проведе в събота от 14,00 часа българско време.

"Да, много съм доволен от днешния мач. Така бе и в предишните два мача. Чувствах се много добре на корта. Показах добра игра във важните точки, доволен съм като цяло.

"Бях малко нервен преди двубоя. Като цяло не е лесно да преминеш от играта на трева към клей. Имах труден съперник днес, който играе успешно на клей. През тази година и аз играя добре на червено. Надявам се да продължа да показвам такъв тенис.

"И Вердаско, и Алмагро са много добри на клей. С всеки от двамата ще бъде трудно. Ще опитам да дам всичко от себе си срещу победителя," сподели Гришо след двубоя.