14-08-2013 11:04 | Николай Драганов

Фабио Фонини отпадна от турнира в Синсинати след поражение от Радек Щепанек в първи кръг с 2:0 сета, но който не е наблюдавал този мач едва ли може да си даде сметка за цирка, сътворен от италианеца.

Фонини изгуби първата част с 6:2 гейма, но уникалното "шоу" с отрицателен знак се разигра в 10-тия гейм на втората част. При резултат 5:4 за Щепанек и сервис на италианеца, мачът на практика приключи без чехът да докосне топката.

Фабио Фонини направи две двойни грешки и изостана с 0:30, като след втората такава запрати топката яростно в трибуните. Това му костваше предупреждение, но тъй като му бе второ в мача и точка в полза на съперника. Италианецът проведе спор със съдията, тъй като явно бе "забравил" първото си провинение, но така или иначе резултат стана 0:40.

"Пируетът" в представлението на Фонини бе последната точка, когато на брейкбол той два пъти направи foot fault, тоест двойна грешка и съответно пробив на нула в полза на Щепанек, а с това и победа в мача.