03-09-2013 09:07 | Николай Драганов

Шампионът от 2010 година Рафаел Надал достигна до четвъртфинал в тазгодишното издание на US Open след победа с 6:7(4), 6:4, 6:3, 6:1 над Филип Колшрайбер за малко над три часа на "Артър Аш Стейдиъм".

Намиращият се в страхотна форма Надал записа своята 19-та победа от 19 мача на твърди кортове през този сезон, а срещу Колшрайбер статистиката му е 10 победи и една загуба. Все пак във вчерашния двубой Матадора изгуби първи сет на турнира, но за сметка на това не загуби нито веднъж подаването си.

"Условията бяха много, много тежки, беше много влажно", коментира Надал, след което похвали своя съперник за представянето. "Късметлия съм, че продължих напред. Борих се много здраво, за да се върна в мача."

Неговият следващият съперник е сънародникът му Томи Робредо, който поднесе голямата изненада на турнира, изхвърляйки Роджър Федерер в три сета. "Много съм щастлив да го видя обратно след контузията. Той прави страхотен турнир, ще влезе в мача с огромна увереност, надявам съм да съм готов", каза световния №2.

Матадора има 6 победи от 6 мача срещу Робредо, като за последно двамата са срещали през 2009 година.