Надал с нов успех за Купа "Дейвис" и интересен рекорд

13-09-2013 20:17

Рафаел Надал победи Серхий Стаховски от Украйна с 6:0, 6:0, 6:4 за час и половина игра и даде преднина от 2:0 на Испания в сблъсъка между двете страни за Купа "Дейвис" в "Каха Махика" в Мадрид.

Двубоят ще бъде запомнен главно с изключителното представяне на Надал, което му донесе доста интересен рекорд. За първи път след 769 мача в кариерата си Рафа успя да спечели откриващите два сета на свой двубой с 6:0, 6:0.

Стаховски все пак успя да вземе четири гейма и да удържи до 4:4 в третата част. След това Рафа реализира пробив и затвори на свой сервис мача за радост на 4000 души по трибуните.

В момента Надал има 17 поредни победи в АТР турнири и 18 във всички състезания. Само за Купа "Дейвис" той вече има общо 21 победи от 22 мача за Испания. Единствената му загуба е през 2004-а от Иржи Новак.

Иначе в първия двубой за деня Фернандо Вердаско осигури на домакините аванс след успех над Александър Долгополов с 3:6, 6:4, 6:4, 6:2.

Утре от 17 часа българско време са двойките: Рафаел Надал/Марк Лопес чакат неизвестните украинци Манафов и Молчанов.