Жоао Соуса на първи ATP полуфинал

21-09-2013 12:00 | Николай Драганов

"Черната котка" за Григор Димитров по време на тазгодишния US Open Жоао Соуса се класира на своя първи полуфинал в ATP, след като отстрани с 6:4, 6:3 Дмитрий Турсунов на турнира от сериите ATP 250 в Санкт Петербург.

89-тият в света португалец, който преди началото на този турнир имаше 17 победи и 20 загуби в тура, загуби само веднъж подаването си в мача, проби два пъти в първия и веднъж във втория сет и изхвърли от турнира любимеца на домакините и четвърти в схемата.

В опит да се класира за първи път на финал Соуса ще се изправи срещу Гилермо Гарсия-Лопес, който от своя страна надигра с 6:2, 6:4 Денис Истомин от Узбекистан.

Другите двама полуфиналисти в Санкт Петербург са Ърнест Гулбис и Михал Пшисежни. Шестият поставен в схемата латвиец остана на корта една един час за победата си с 6:1, 6:2 на Роберто Баутиста Агут от Испания.

112-тият в света поляк пък успя да се справи след 7:6(7), 1:6, 6:3 над седмия в схемата чех Лукаш Росол и също ще играе на своя първи полуфинал в ATP.