Джокович с 60-а победа за сезона след обрат над Монфис

11-10-2013 16:16

За седма поредна година (2007-2013) Новак Джокович вече има поне 60 победи на сметката си. Това стана възможно, след като сърбинът реализира пълен обрат срещу Гаел Монфис в четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Шанхай - 6:7, 6:2, 6:4.

Защитаващият титлата си от местния турнир Джокович имаше нужда от 2 часа и 23 минути, за да реализира пълен обрат. Така той вече 18 поредни победи в Китай.

Любопитното е, че преди тази среща в предишните им 8 мача Ноле не бе губил нито сет от Монфис.

Това обаче се случи в откриващата част на този двубой. Монфис се наложи в тайбрек след 7:4 точки.

Оттук нататък обаче Джокович бе повече от убедителен. Той сравнително лесно спечели втория сет, а в третия реализира решителен пробив в седмия гейм.

В полуфиналите Джокович ще се изправи срещу сънародника на Монфис Жо-Вилфред Цонга. Сърбинът води с 10:5 в преките им мачове, а освен това е в серия от 6 поредни успеха в тях.