Италия спечели "Фед Къп"

03-11-2013 15:58 | Станко Димов

Италия спечели за четвърти път титлата от "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. На финала в Каляри италианките стигнаха до успеха срещу Русия с 4:0 победи.

В първия сингъл за деня Сара Ерани надви Алиса Клейбанова с 6:1, 6:1 за 59 минути. В последния мач от финала на двойки Карин Кнап и Флавия Пенета спечелиха срещу Ирина Хромачьова и Маргарита Гаспарян с 4:6, 6:2, 10-4.

В събота Роберта Винчи се наложи над Александра Панова с 5:7, 7:5, 8-6 в оспорван двубой, продължил 3:13 часа. Сара Ерани пък би 18-годишната Ирина Хромачьова с 6:1, 6:4 за 85 минути.

"Много сме щастливи. Седмицата за нас беше много добра. Доволна съм от начина, по който аз игра", сподели 26-годишната Сара Ерани.

"За мен не беше никак лесно, защото отдавна не бях играла на клей", каза рускинята Алиса Клейбанова.

Русия бе в Италия без нито една от най-добрите си тенисистки - Мария Шарапова, Светлана Кузнецова, Елена Веснина и Анастасия Павлюченкова. Някои от тях са контузени, а други предпочетоха да играят на Турнира на шампионките на WТА в София.

За Италия това е четвърта титла след 2006, 2009 и 2010 година. Италианките се изравниха с Русия, които също имат четири трофея. Начело със 17 титли е САЩ, пред Австралия и Чехия с по 7, Испания с 5 и други.