Диа Евтимова с историческа победа

03-05-2010 15:23 | Станко Димов

Диа Евтимова влезе основната схема на турнир на турнира в Ещорил. Втората ракета на България направи страхотен мач и победи испанката Лаура Поус Тио с 2-6, 7-5, 6-0 след близо два часа игра, като по този начин си осигури място в основната схема за първи път в кариерата си.

163-ата в света Поус Тио доминираше в първия сет, в който българката взе само два гейма. С късен пробив във втората част Евтимова успя да изравни резултата, а до края не даде гейм на 25-годишната си съперничка.

Така 275-ата в света българката си осигури 16 точки за световната ранглиста, както и малко повече от 1200 евро.

В първия кръг тя ще играе срещу участващата с "уайлд кард" Мария Жоао Кьолер (Португалия), Аранча Пара Сантоня (Испания), шестата в схемата Магдалена Рибарикова (Словакия) или Екатерина Макарова (Русия). Жребият за попълване на основната схема е по-късно днес.