Марин Чилич взе четвъртата си титла на турнира в Загреб

09-02-2014 20:54

Марин Чилич за четвърти път спечели домашния АТР 250 турнир в Загреб. Хърватинът реализира 10 аса и надигра само за 80 минути Томи Хаас с 6:3, 6:4 във финалния двубой.

За бившия номер 9 в света Чилич това е общо 10-а титла. Сред най-добрите хървати в историята толкова има и Иван Любичич. Пред тях е единствено Горан Иванишевич с 22 отличия, а сред тях и трофея от Уимбълдън през 2001-а.

В момента Чилич е 37-и в ранглистата, но при всички положения сериозно ще се изкачи от утре, когато ще му бъдат прибавени нови 250 точки. "Радвам се, че стигнах до тази титла след тежката година, която имах. Мисля, че показах добър тенис," коментира шампионът.

За Хаас пък това е 13-а загуба от 28 финали на АТР турнири. 35-годишният германец е един от шестимата активни състезатели с по над 500 победи в кариерата. Той спечели от този турнир 150 точки.