Шарапова с нова трудна победа по пътя към четвъртфиналите

24-03-2014 19:43

Мария Шарапова достигна до четвъртфиналите на силния WTA турнир в Маями. Рускинята изостана със сет, но все пак успя да реализира пълен обрат срещу Кирстен Флипкенс - 3:6, 6:4, 6:1.

Повече от любопитно е, че до момента Шарапова има цели пет финали в Маями и винаги в тях е губила финалната битка, включително в последните два сезона.

Опитната Флипкенс започна срещата на ниво и за първи път в кариерата си успя да спечели сет срещу Маша - 6:3. Шарапова отговори на ниво във втората част и поведе с 4:0, което можеше и да не се окаже достатъчно.

Коравата белгийка съумя да стигне до 4:5 и сервираше за изравняване на резултата. В този момент допусна пробив и така загуби втората част. Това се оказа ключово за изхода на мача и Шарапова загуби само още гейм до края.

"Наистина играх много слабо в началото и Кирстен се възползва от това. Щастлива съм, че успях да обърна резултата," коментира веднага след срещата Маша, която в Маями има пет финала досега.

В следващата фаза Шарапова очаква Петра Квитова. Маша води с 4:2 в преките им двубои, но те не са се срещали от 2012-а.