Матадора с повече от впечатляваща победа

25-03-2014 01:12

Рафаел Надал достигна четвърти кръг на "Мастърс 1000" в Маями. Той победи с 6:1, 6:0 Денис Истомин за едва 59 минути игра. Така Матадора продължава атаката си по пътя към първа титла в този турнир.

Първият сет продължи едва 28 минути. В него Рафа изгуби едва един гейм за 6:1. Матадора реализира цели три пробива и напълно доминираше на корта. Той реализира общо 10 печеливши удари при само 5 непредизвикани грешки.

В началото на втория сет Надал спаси две точки за пробив и поведе с 1:0. Оттук нататък той нямаше никакви затруднения и дори не загуби гейм за крайното 6:0.

Любопитно е да се отбележи, че досега в професионалната си кариера Рафа никога не е печелил двубой с резултат 6:0, 6:0 и сега пропусна такава възможност.

Следващият съперник на Надал ще бъде Фабио Фонини. Срещу италианеца Рафа има три победи, в които е загубил само един сет.