Джокович стартира в Монте Карло с успех за 45 минути

15-04-2014 18:12

Новак Джокович стартира "Мастърс 1000" в Монте Карло с повече от убедителна победа. Сърбинът надви с 6:1, 6:0 Алберт Монтанес за около 45 минути игра и така се класира за трети кръг!

Оспорван бе само... третият гейм в първия сет. Тогава при 1:1 Джокович се озова в ситуация 0:40. Той обърна развитието на гейма и след това безпроблемно приключи битката в своя полза без да допуска повече спадове в представянето си.

В двубоя Монтанес реализира един печеливш удар срещу 27 за Джокович. Ноле вече е в серия от 21 поредни победи в сериите "Мастърс 1000".

"Като за първи мач на клей през сезона се представих добре. Загубил съм само един гейм, така че явно не съм допускал спадове. Съперникът ми е специалист на клей и е явно, че не успя да се представи по най-добрия начин. Допусна много непредизвикани грешки," коментира Джокович.

Сърбинът отчете, че има малък проблем с лявата китка, но се надява всичко да отшуми в следващите дни.