Шиникова стартира успешно във Вийсбаден, загуба за Терзийска

30-04-2014 14:44

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на ITF турнира на червени кортове в германския град Вийсбаден с награден фонд 25 хиляди долара. Квалификантката Шиникова победи на старта друга квалификантка Тереза Маликова (Чехия) с 6:2, 6:1.

22-годишната софиянка навакса ранен пасив от 0:2 със серия от седем поредни гейма. Тя затвори мача с нова поредица от пет последователни гейма във втората част. Така Шиникова заработи 5 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу победителката от срещата между номер 1 Юлия Глушко (Израел) и квалификантката Ивоне Нойвирт (Австрия).

Другата българка Джулия Терзийска, която се включи с "уайлд кард", отпадна в първия кръг. Тя се отказа заради контузия в мача срещу квалификантката Екатерина Александрова (Русия) при 6:4, 3:6, 0:3, след като загуби пет поредни гейма.

В състезанието на двойки Шиникова и Данила Якупович (Словения) ще играят в първия кръг срещу участващите с "уайлд кард" представителки на домакините Тереза Пионтек и Лаура Шедер.