ФедЕкспрес пак бие за отрицателно време в Доха

06-01-2010 17:31 | Станко Димов

Роджър Федерер постигна нова скоростна победа на турнира "Qatar Open" в Доха. Световният номер 1 безпроблемно победи руснака Евгени Корольов с 6:2, 6:4 за едва 63 минути игра. Все пак това е с цели 6 минути повече от вчерашния му рецитал срещу Кристоф Рокус.

Швейцарецът направи три пробива в първия сет и логично го взе с 6:2. Втората част бе малко по-оспорвана, тъй като Корольов подобри сервиса си, но и това не му помогна и той отстъпи с 4:6.

В четвъртфиналите Роджър ще има далеч по труден съперник измежду Ернест Гулбис или Андреас Сепи.

"Знаех точно как играе моя опонент и тактически изиграх правилно мача. Той разчита много на форхенда си и аз взех мерки. Във втория сет имаше доста дълги разигравания и като цяло съм доволен от победата. Важното е, че продължавам напред", обясни Федерер.

Това бе негова 17-а победа в Доха, като той е губил само 2 мача в 5 участия в надпреварата.