Световният №46 отстрани Анди Мъри от турнира в Мадрид

08-05-2014 22:27

Световният номер 46 Сантяго Хиралдо достигна четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Мадрид след първата си победа над играч от топ 10! Той надигра с 6:3, 6:2 Анди Мъри и след 20 опита надви съперник от първата десетка.

Наскоро Хиралдо игра финал в АТР 500 турнира в Барселона, където загуби от Кей Нишикори, а сега реализира и първи четвъртфинал в "Мастърс 1000" сериите.

Очаква се от новата седмица той да прогресира поне с 10 места до 36-о място.

В двубоя с Мъри, Хиралдо се наложи за само 70 минути игра. "Той игра много добре през целия двубой. Не направи много грешки. Аз не успях да го поставя под напрежение във втория сет. Той диктуваше повечето точки в края и заслужено спечели," коментира Мъри.

За място на полуфинал Хиралдо ще играе с друг играч, който за първи път достига до подобна фаза на "Мастърс 1000" - Роберто Батиста Агут. Агут победи Лукаш Кубот с 6:4, 6:2.